Propolis na raka prostaty

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

propolis na raka prostatyNajnowsze wyniki badań naukowych z Uniwersytetu Medycznego w Chicago wykazały, że propolis skutecznie powstrzymuje rozwój i rozrost komórek nowotworowych raka prostaty. Z propolisu wyizolowano substancję, którą określono jako CAPE. Propolis od starożytności stosowany był jako naturalne lekarstwo na wiele schorzeń począwszy od bólu gardła, stosowany na rany i oparzenia, do balsamowania zwłok.

Artykuł opublikowany w amerykańskim czasopiśmie „Cancer Prevention Reasearch” przedstawił wyniki badań, w których naukowcy udowodnili, że CAPE zatrzymuje wczesne stadia rozwojowe raka prostaty. CAPE uniemożliwia bowiem komórkom nowotworowym raka prostaty wykrywanie źródeł pożywienia. Badania przeprowadzone na myszach wykazały, że podany codziennie CAPE powoduje zatrzymanie wzrostu

nowotworu. Skoro jednak kurację przerwano, to po kilku tygodniach guzy zaczęły się na nowo rozrastać. Przeprowadzona kuracja nie zabiła komórek nowotworowych. Spowodowała natomiast zatrzymanie ich rozrostu. Badania właściwości przeciwnowotworowych CAPE przeprowadzono także w instytucie badawczym zdrowia na Tajlandii. Badania te wykazały, że nawet niska koncentracja CAPE powodowała spowolnienie rozwoju komórek nowotworowych raka prostaty. Sześciotygodniowa kuracja propolisowa spowodowała spadek wzrostu nowotworu o połowę. Zatrzymanie kuracji spowodowało powrót do wyjściowego stanu.

Można więc z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że CAPE nie zabija komórek nowotworowych, a jedynie zatrzymuje ich podział. Naukowcy odkryli, że leczenie CAPE powoduje zatrzymanie wzrostu komórek rakowych poprzez zmniejszenie aktywności białek p 70 S6 i blokuje możliwość odżywiania się tych komórek. Możliwość powstrzymania rozrostu nowotworu prostaty przez CAPE jest bardzo obiecująca i może stanowić ważny element terapii przeciwnowotworowej, ukierunkowanej na zniszczenie tych komórek w organizmie człowieka. Otwórzmy się więc na naturalne metody leczenia nowotworów.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jesteś tutaj: Home Zdrowie Propolis na raka prostaty